DOMÙ     NOVINKY           ANTIKVARIÁT             DVD   FILATELIE      OHLAS   ČTENÁŘŮ
 

   

   

 
         Knihy edice  „Plavby za dobrodružstvím“.
   

 

         


                                              
„Neodolatelná výzva - Drama sólo závodu kolem světa 
                   The BOC Challenge 1982/83“

Kniha „Neodolatelná výzva“ popisuje každodenní zážitky z průběhu prvního čtyřetapového závodu osamělých mořeplavců kolem světa zvaného The BOC Challenge. Náročná trasa z amerického Newportu přes Kapské Město, Sydney, Rio de Janeiro zpět do Newportu, vedoucí kolem mysu Dobré naděje, Jižních mysů Austrálie a Nového Zélandu, trasou nejbouřlivějších oceánů a kolem nebezpečného mysu Horn, u kterého v minulosti zahynulo tisíce mořeplavců, dokázala i v dnešní době snížit počet účastníků téměř na polovinu. Dvě jachty ztroskotaly na skalnatých útesech, dvě se potopily uprostřed oceánů a úspěch největších záchranných akcí v historii a záchrana životů nakonec závisel na samotných soupeřích v závodě. Publikace je bohatě ilustrovaná 648 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha vám nabízí možnost prožít neobyčejné příběhy.

ISBN 978-80-907806-0-6
                                         Více informací o knize:
Běžná cena: 549 Kč 

                                                                    
„Rychlé šífy kapitána Richarda Konkolského“

Komiks Rychlé šífy kapitána Richarda Konkolského…" vznikl v rámci projektu Niké se vrací domů!", jehož smyslem bylo připomenout příběh prvního suchozemce, který dokázal obeplout Zemi na vlastnoručně vyrobené jachtě Niké. Tímto způsobem se ukázalo, že se v Ostravě a okolí vždy rodili šikovní, podnikaví lidé, kteří zdejší region proslavili daleko za hranicemi České republiky.

ISBN 978-80-904189-7-4
                                         Více informací o knize:
Běžná cena: 59 Kč 

       „Galapágy - Začarované ostrovy“

Kniha „Galapágy - Začarované ostrovy“ tvoří pátý díl edice „Plavby za dobrodružstvím“ a popisuje zážitky z návštěvy stále činných sopečných ostrovů Galapážského souostroví. Současně poznáte ojedinělý život živočichů, nežijících nikde jinde na světě, například obrovských želv, mořských a pozemních leguánů, nelétavých kormoránů, tučňáků a hnízdících albatrosů. Publikace je bohatě ilustrovaná 450 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha vám nabídne možnost prožít příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina z nás. Vázana, 336 stran.

ISBN 978-80-904189-9-8
                                       Více informací o knize:
Běžná cena: 593 Kč 

                                     „Na ostrově pirátů“

Tato kniha navazuje na cestopis Karibikem na Pacifik  a je pokračováním vyprávění o mé první sólo plavbě kolem světa s malou Niké. Čtvrtý díl, který právě držíte v rukou "Na ostrově pirátů", zachycuje mé zážitky a příhody z osamělé plavby z ostrůvku Taboga na Kokosový ostrov, všeobecně známý jako ostrov pirátů. Na tomto ostrově je "zaručeně" zakopáno několik pirátských pokladů. Během této plavby jsem se nesetkal s jedinou živou duši, zato jsem narazil na ohromné množství důkazu prokazujících lidské pachtění a snahu nalézt cestu k rychlému zbohatnutí. Vázana, 172 stran, 159 ilustrací.

ISBN 978-80-904189-8-1
                                       Více informací o knize:
Běžná cena: 589 Kč 


                                        
„Obři oceánů - Velryby a velrybáři“
To, o čem se lze v této knize dočíst, zmizelo z povrchu světa, ale při nahlédnuti do „Obrů oceánů“ jistě zaslechnete podivuhodné volání mohutných tvorů, kteří i dnes brázdí mořské dálky. Velryby naštěstí nevyhynuly, zmizel jen starobylý svět velrybářů, s jehož autentickou podobou se seznámite na stránkach této knihy. Máte možnost se vydat za velkým dobrodružstvím až na konec světa.
ISBN 978-80-904189-5-0
                                       Více informací o knize:
Běžná cena: 385 Kč 


           


                                          
„Karibikem na Pacifik“

je třetí knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“ a je každodenním zrcadlem mých pocitů, zážitků, setkání a příhod při plavbě z Bermud na Portoriko, Santo Domingo přes Panamský průplav na ostrůvek Taboga. Je zajímavým pokračováním mé první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 321 dobovými fotografiemi a mapami. Obsah nabízí všem čtenářům možnost prožít historické události a příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina mořeplavců.

ISBN 978-80-904189-4-3
                                       Více informací o knize:

Běžná cena: 699 Kč 


„Bouře před Bermudami“

je druhou knihou edice Plavby za dobrodružstvím. Popisuje závěr závodu osamělých mořeplavců přes Atlantik, pobyt v Newportu a přípravu na další plavbu v New Yorku. Bouřlivá plavba na Bermudy a pobyt na tomto souostroví je pokračováním Richardovy  první sólo plavby kolem světa. Publikace je bohatě ilustrovaná 314 dobovými fotografiemi a mapami. Kniha poskytuje čtenáři možnost prožít historické události a příběhy, o nichž pravděpodobně sní většina mořeplavců.

ISBN 978-80-904189-3-6
                                      Více informací o knize:
Běžná cena: 589 Kč 


„Zápas o Atlantik“
je první knihou edice „Plavby za dobrodružstvím“ a zahrnuje myšlenku, přípravu a realizaci účasti českého reprezentanta v závodě osamělých mořeplavců přes Atlantik - OSTAR 72. Tento dnes již klasický mezinárodní závod byl a dodnes zůstal jednou z nejtěžších zkoušek osamělých mořeplavců. Publikace je bohatě ilustrovaná 463 dobovými fotografiemi a mapami. Obsah každému poskytne možnost prožít historické události a příběhy, o kterých pravděpodobně sní většina mořeplavců. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 308 stran.
ISBN 978-80-87484-04-3

                              Více informací o knize:
Běžná cena: 699 Kč 


„Setkání se Sv.Helenou“
je pestrým zrcadlem pocitů, zážitků, setkání a příhod na palubě Niké při její plavbě z Kapského Města v jižní Africe až ke skalnatým břehům ostrova Sv.Heleny. Kniha popisuje tragickou nehodu v jižním Atlantiku a následné ošetření na Sv.Heleně. Obsahuje všeobecný pohled na historii a život lidí na tomto osamělém ostrově, který se nalézá daleko od jakékoli pevniny. Příběh je dokumentován 191 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 168 stran.
ISBN 978-80-87484-07-4

                                Více informací o knize:
Běžná cena: 549 Kč         


„Osamělá žena osamělého mořeplavce“
Mirka Konkolská je už půl století manželkou a nejbližší spolupracovnicí nejslavnějšího českého mořeplavce moderní doby, matkou jejich syna Ríši a hlavní postavou, která stála v pozadí všech jeho velkých osamělých plaveb. Jako zkušená jachtařka se stala první českou ženou, která dokázala přeplout Atlantik (dokonce v obou směrech). Kniha je věnována klíčovým okamžikům jejich společné cesty životem do chvíle odchodu na první sólo závod kolem světa BOC Challenge 1982. Příběh je dokumentován 197 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, předsádka, 200 stran.
ISBN 978-80-87484-05-0

                                Více informací o knize:

Běžná cena: 589 Kč     


„Aljašský deník“
sice popisuje pouze nejsevernější část Aljašky, kde se místo vysokých hor prostírá plochá věčně promrzlá tundra, ale zdejší řeka Colville je stejně zajímavá, jako zlatonosné přítoky Yukonu. A osudy místních Eskymáků jsou stejně zajímavé jako krátkodechá sláva zlatokopů z Dawsonu. Tento deník vás zavede do míst, kde jste ještě nebyli. Příběh je dokumentován 456 ilustracemi. Plnobarevná, vázaná, 195 stran.
ISBN 978-80-87484-01-2

                               Více informací o knize:
Běžná cena: 649 Kč 


Zpět na:  www.Knihy sedmi moří.com  www.Konkolski.com

Dříve napsané a vydané knihy - celkový náklad 310 000 ks - (rozebráno!)

            DOMÙ     NOVINKY         KNIHY           ANTIKVARIÁT             DVD   FILATELIE      OHLAS   ČTENÁŘŮ

Richard@Konkolski.com / Mobil: +420 601 541 344
 ©  Richard Konkolski - Veškerý material je chráněn autorskými právy. Ocenil bych, kdyby nebyl použít bez předběžného souhlasu. Děkuji.